Нестача мотивації. Спортивна психологія для дівчат і не лише

Кожен хоч раз відчував нестачу або відсутність спортивної мотивації. Тож тема виїжджена вздовж і впоперек, за своєю суттю.

На сайті https://mir-chasov.ks.ua/ кажуть, найкраща мотивація – результат у дзеркалі, а найбільший сплеск ендорфінів викликають чітко окреслені власні стрункі форми. Можливо, певною мірою. З кимось це навіть працює. За всіх говорити не візьмуся, але зі мною не завжди.

Нестача мотивації. Спортивна психологія для дівчат і не лише

Хтось знаходить собі залізобетонну причину йти обраним шляхом, дотримуватись жорсткої дієти (ні, звичайно, не я – взагалі не люблю подібні обмеження) для підготовки до будь-яких спортивних заходів, і у них виходить найкраще.

Навіть фітнес-тренера, яких зараз дуже багато, часом не дотягують до потрібного враження. Але з ними складніше, я гадаю. Адже треба зберегти баланс дуже хорошого результату і при цьому не дуже лякаючої зовнішності.

Хорошу мотивацію можна знайти в особі близьких людей, але рідко спортивну, однак. Зате вона найдіючіша і найдовша.

Відмінним стусаном під п’яту точку стає турбота про власне здоров’я. Це, напевно, ті ситуації, коли потрібно набрати вагу або розлучитися із зайвою вагою для відновлення як мінімум гормональної системи. Не кажучи вже про те, що тоненькі ручки і ніжки виглядають дуже нездорово. Але естетика – особиста справа кожного, та й здоров’я також.

Особисто в мене мотивація завжди кульгає, бо й особливого приводу немає, і чітко позначеної мети – теж. Іноді рятує заздрість, але ненадовго. Це знаєте, дивишся на людину, а вона трохи вища, стрункіша, важить менше, що так собі орієнтир, звичайно. А потім ще цей “товариш” говорить тобі побіжно, що “ти ж ширша”. І хочеться надрукувати обличчям у стіну за нанесену образу. Але ти мовчки продовжуєш робити свою справу, їсти, тренуватися, та й просто жити.

Певний час дивишся, а це все вже й не зачіпає: так, ширше, але ненабагато, зате біцепси більше, трицепси краще видно, прес десь там промальовується іноді, а про ноги взагалі мовчу. А у цього кадру вся стрункість від відсутності їжі, а не від присутності фізичних навантажень, і живіт постійно ховає, бо любить пити. І якщо спочатку заздрість була, то тепер її немає й близько.

Нестача мотивації. Спортивна психологія для дівчат і не лише

А ще самій собі не дозволяю розтікатися з однієї простої причини: ну, як от поруч із підтягнутим чоловіком стоятиму ось така я (тут треба широко розвести руки, щоб позначити приблизні межі “ось такого”). Та й проблем не хочеться зайвих, начебто їх і так не вистачає. Хочеться бути здоровою та сильною.

Тож не будьте як я. Найкраще мати мету та йти до неї, знаючи «навіщо і як». Якщо не приваблює світ олімпійських досягнень і хочеться довести комусь щось – краще спершу переконати себе. Спорт, так чи інакше, загартовує та виховує. Але насамперед робити це потрібно для себе. А залежати від чужої думки – остання справа.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *