Яку домашню тварину краще завести дитині?

Розповідаємо, як вибрати вихованця для дитини, розглядаємо з блогом https://warez-portal.kiev.ua різних домашніх тварин та оцінюємо їх переваги та недоліки.

Вихованець для дитини: за і проти

За:

Поява вихованця допоможе дитині:

  1. Навчитися відповідальності.
  2. ‍Розвинути емпатію.
  3. Зменшити стрес.
  4. Фізично розвиватись.
  5. Завести нові знайомства.

Проти:

Перше прохання дитини завести домашню тварину, як правило, зустрічають відмовою. Батьки відразу починають думати про шерсть і запах у будинку, зіпсовані речі, витрати на корм і ветеринарні послуги, інфекції, а якщо йдеться про собаку — про щоденні прогулянки в будь-яку погоду.

Зважте все за і проти, і, можливо, ви дійдете висновку, що вихованець принесе більше користі, ніж шкоди.

Домашні тварини для дітей

Тепер докладно розглянемо кандидатів на звання домашнього улюбленця.

Яку домашню тварину краще завести дитині?

Щури

‍Плюси

‍Невибагливі — можна спокійно залишити на кілька днів у клітці із запасом їжі та води. Добре приручаються. Активні, кумедні та розумні.

Мінуси

‍Специфічний запах. Можуть псувати речі.

Тривалість життя

‍До трьох років.

До декоративних щурів можна ставитися по-різному, але вони стають добрими друзями для дітей. За ними цікаво спостерігати, їх можна брати на руки і навіть навчити кумедним трюкам: бігати по гребінці, грати в м’ячик, подавати лапку. Але високий інтелект тварини може обернутися проти господарів — щури дуже винахідливі, коли йдеться про втечу. А, залишившись без нагляду, вони готові згризти все, що трапляється на шляху: книги, дроти, приналежності, що пишуть. Знайти щура, що втік, у квартирі надзвичайно складно. У ваших інтересах слідкувати, щоб клітина була надійно замкнена.

Хом’яки

‍Плюси

Милі, добре приручаються.

Мінуси

Потрібно купати та підстригати кігтики. Ведуть нічний спосіб життя.

Тривалість життя

У середньому 2-4 роки.

Породи хом’яків відрізняються як зовні, і по темпераменту. Можна підібрати вихованця під характер дитини. Наприклад, сибірські — пухнасті тихоні, багато сплять і можуть бути довго одні. А джунгарські — непосидючі живчики: їм потрібні розваги і компанія.

Пухнаста кулька, що старанно набиває щічки їжею, – невичерпне джерело розчулення. На жаль, їхнє століття недовге: навіть довгожителі — хом’яки Роборовського — рідко живуть довше 3,5 років.

Морські свинки

Плюси

‍Контактні та поступливі, охайні.

Мінуси

Не дуже активні, полохливі.

Тривалість життя

До восьми років.

Ці милі гризуни можуть годинами спати чи жувати траву, а за бажання завжди готові піти на руки. Гладити морську свинку – взаємне задоволення для господаря та вихованця. Але важливо пам’ятати, що це звірятко з тонкою душевною організацією. З ним потрібно поводитися дуже дбайливо, без різких рухів. Навіть кричати за них не варто — вони дуже лякаються і можуть захворіти від стресу. Деяким дітям морські свинки можуть здатися нудними: їсти, спати і вичісуватись — ось і все коло їхніх занять. Зате вони лагідні і майже не кусаються.

Яку домашню тварину краще завести дитині?

Шиншили

Плюси

Смішні, рухливі, приємні на дотик. Довго живуть.

Мінуси

Досить вибагливі та незалежні. Ведуть нічний спосіб життя. Можуть псувати речі.

Тривалість життя

До 20 років.

Шиншилою потрібно багато займатися, тому її краще заводити старшим хлопцям. Зате при правильному догляді вона багато років радуватиме вас грайливим характером. Шиншилла не буде довго сидіти на руках, але з нею можна і потрібно грати: катати м’ячик, повісити в клітку брязкальце. На ніч усі дзвінкі та гримлячі предмети з клітини краще прибирати. Залишати без нагляду гризуна поза клітиною не можна: у небезпеці виявляться дроти та будь-які дерев’яні предмети.

Ці звірята можуть жити поодинці, але краще тримати пару – тоді вони точно не нудьгують. Самки швидше, самці більш флегматичні. Якщо не хочеться поратися з потомством, заведіть двох друзів-самців. Самки в одному приміщенні не вживаються.

Рибки

Плюси

Не створюють бруду та шуму, заспокоюють, прикрашають інтер’єр.

Мінуси

Неконтактні.

Тривалість життя

В середньому від 5 до 12 років.

Спостереження за рибками заспокоює гіперактивних дітей і може надовго зайняти спокійну дитину з допитливим розумом. Це хороший спосіб трохи відпочити від гаджетів.

Можна подумати, що рибки мають виключно декоративну функцію, але насправді їх зміст — захоплююча наука з безліччю нюансів. А вибір аксесуарів для акваріума відкриває простір для фантазії і творчості.

Папуги

Плюси

Довго живуть, можна навчити говорити.

Мінуси

Дуже галасливі, не надто контактні.

Тривалість життя

Від 10 до 80 років.

Багатьом дітям подобаються папуги: вони красиві та активні, роблять забавні трюки і наслідують почуті звуки. Крім того, папугу не дуже важко доглядати — досить періодично вичищати клітину, стежити за кількістю їжі та води, іноді випускати політати по квартирі. І бути готовим багато забиратися.

Щоб навчити папугу говорити, потрібно багато витримки та терпіння – це хороший спосіб долучити дитину до цілепокладання. Щоправда, результат не гарантований: папуга може взагалі почати говорити чи відтворювати зовсім те, чому його вчили. Тож не варто дивуватися, якщо птах почне вигукувати фрази з відеоігор або зачитувати реп.

Папуги люблять сидіти на плечі і дозволяють себе погладити, але це точно не та істота, яку можна потискати. Почасти тому птах може набриднути дитині. Але важливо пам’ятати, що папуги живуть довго, тривалість життя деяких видів навіть більша, ніж середня тривалість життя людей Росії. Тому взяти додому такого птаха – серйозний крок.

Кішки

Плюси

Ласкаві, грайливі, не потребують прогулянок.

Мінуси

Своєрідні.

Тривалість життя

До 18 років.

Джерела нескінченного розчулення та контенту для соціальних мереж. Ці маленькі хижаки стали культовими цілих цивілізацій. Нас захоплює грація їх рухів, витончені форми тіла, м’яка шерсть і, звичайно, здатність муркотіти.

Комусь не подобається їхня незалежність від людини. Але кошатники бачать у цьому плюс: спілкування зі звірком вишиковуються не по вертикалі, а по горизонталі — як із рівним. Щоб завоювати розташування кішки, потрібно бути добрим, тактовним та ненав’язливим. Для дитини це чудове тренування комунікативних навичок.

Одна з найкращих порід для життя з дитиною — мейн-куни та регдолли. Вони спокійні, терплячі, рідко викликають алергію та просто симпатяги.

Яку домашню тварину краще завести дитині?

Собаки

Плюси

Віддані, активні можуть стати другом, помічником і захисником.

Мінуси

Необхідно вигулювати та виховувати.

Тривалість життя

До 15 років.

Найвірніші і найрозумніші друзі, готові розділити з господарем усі радощі та смутку, захистити від небезпеки і навіть допомогти донести речі з магазину.

Відданість та інтелект собак робить їх чудовими компаньйонами для дитини. Собака, як ніяка інша тварина, здатна навчити дитину дружити, бути уважною і дбайливою, наполегливою і терплячою.

Звісно, придбання цуценя – величезна відповідальність. З ним треба не лише гуляти, а й дуже щільно займатися – дресирувати та виховувати. Дитині це завдання навряд чи під силу, тому готуйтеся, що якийсь час у вас буде на одну дитину більше. Період виховання щеняти найважливіший: щоб звір виріс слухняним, потрібно, щоб усі члени сім’ї дотримувалися ієрархії у спілкуванні з ним: вимагали субординації і не балували без приводу. Необхідно, щоб дитина засвоїв і теж дотримувався цих правил. І тоді вже через пару років собака сам зможе доглядати дитину.

Найкращі породи для дітей – лабрадор, ретрівер, бігль, тер’єр Джека Рассела.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *