Хризантема садова: посадка та догляд у відкритому ґрунті

Хризантема – безперечно, королева осені. Вона до самих морозів прикрашає сад, що вже засинає. Батьківщина хризантем – Китай. Саме у піднебесній їх почали вирощувати ще до нашої ери. Дуже любили хризантеми у Стародавній Греції та Японії. Перші хризантеми були тільки жовтого кольору, через що і отримали свою назву, що дійшла до наших днів: від грецького «хризос» – золото і «антемос» – квітка, тобто золота квітка.

В наш час, завдяки багатовіковій селекції, налічуються тисячі сортів хризантем, різних за колірною гамою (поки немає тільки суто синіх і блакитних), за формою та розміром пелюсток і суцвіть. Привабливі хризантеми ще й тим, що декоративним є сам зелений кущ, а період цвітіння досить тривалий, до півтора місяця. Деяким сортам не страшні навіть невеликі заморозки і тішать вони своїм цвітінням до пізньої осені. Про інші сорта хризантем читайте тут https://pvsli.if.ua/.

Хризантема садова: посадка та догляд у відкритому ґрунті

Хризантеми вирощують із насіння, висаджуючи в ґрунт наприкінці березня – на початку квітня. Але більш простий і швидкий спосіб отримати квітучий кущ у себе на ділянці – придбати подращені живці або маточники (частина куща, що перезимувала, з пагонами відновлення). Найкращий час висаджування – квітень-травень, щойно мине загроза заморозків.

Коренева система у хризантем приблизно 20-30 см в діаметрі (залежно від сорту) і розташовується вона не глибше 35-40 см. Тому ями для посадки хризантем не повинні бути надто глибокими. Хризантеми люблять легкі, родючі, вологоємні ґрунти. При посадці в яму бажано внести 7-8 кг компосту або перегною, по 50 г калійних та фосфорних добрив і склянку деревної золи.

Хризантеми світлолюбні рослини. Вони не переносять навіть незначного затінення. Недостатня освітленість суттєво позначається на якості рослин, вони сильно витягуються та цвітуть дрібними, нечисленними, блідими квітами. Тому для цієї культури слід відводити відкриті ділянки, далеко від листяних дерев та високих чагарників. Щоб отримати пишний, рясно квітучий кущ, потрібно формувати рослину на ранній стадії розвитку шляхом прищипування верхівок пагонів після п’ятого-шостого листка.

Пересадка хризантем

У період вегетації важливий регулярний рясний полив. Для кращого розвитку рослин за літо потрібно внести 3-4 підживлення, по черзі органічними та мінеральними добривами. на 1 кв. м. вносять по 10-15 г азотних, фосфорних та калійних добрив. Добрива краще вносити у вигляді розчину після поливу, не допускаючи попадання на листя, тому що їх легко можна обпекти. Стебла у хризантем крихкі та високорослі сорти потрібно підв’язувати до шпалер. В кінці вегетації всю наземну частину хризантем зрізають і присипають торфом або тирсою для кращої зимівлі.

Хризантеми погано ростуть на одному місці понад три-чотири роки. Тому на другий-третій рік рослини слід розділити на ділянки по одному живцю і пересадити в заздалегідь підготовлений і добрив грунт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *