Це точно менопауза чи ваші яєчники “сплять”?

У практиці лікаря гінеколога-ендокринолога, на жаль, нерідко доводиться стикатися з жінками, яким діагноз “менопауза” було встановлено неправильно.

Або жінка сама вирішує, що у неї менопауза, тому що менструацій немає кілька місяців, з’явилися якісь типові симптоми, та й вік, з її точки зору, вже слушний. Жодних обстежень у такій ситуації, як правило, не проводиться. І це неправильно!

Сама собою відсутність менструацій говорить тільки про те, що яєчники не працюють. Але це не означає, що вони не працюють саме через виснаження.

Наявність симптомів дефіциту естрогенів означає лише те, що вашому організму не вистачає цього гормону, але нічого не говорить про причини такого дефіциту. Чому болять яєчники і яких випадках біль є варіантом норми розповідають тут https://intermobi.com.ua/chomu-bolyat-yayechniki-i-yakix-vipadkax-bil-ye-variantom-normi/.

Як же розібратися, менопауза у вас чи ні?

При появі симптомів, типових для менопаузи, я дуже рекомендую не просто звернутися до лікаря, а й, можливо, наполягти на проведенні обстеження.

Для того, щоб розібратися, що ж у вашому організмі відбувається, достатньо:

-огляду на кріслі

-стандартних мазків на флору та цитологію

-УЗД малого тазу з визначенням функціонального резерву яєчників

-Можливо, потрібно здати аналізи крові на антимюллерів гормон – АМГ і фолікулостимулюючий гормон – ФСГ (це потрібно не завжди)

Це точно менопауза чи ваші яєчники “сплять”?

Якщо за результатами даного обстеження з’ясується, що ваші яєчники ще мають резерви, значить, у організму були причини їх заблокувати. Що це за причини:

  1. Хронічний стрес: емоційний стрес, стрес внаслідок різкої зміни харчування, хронічного недосипання, надмірних неадекватних фізичних навантажень тощо. Стрес викликає так звану гіпоталомічну аменорею, яка може виникнути абсолютно у будь-якому віці, навіть у 20 років. У такому стані організм “розуміє”, що він недостатньо ресурсів задля забезпечення репродуктивної функції (функції продовження роду). І щоб не витрачати сили на цю енерговитратну функцію, він просто вимикає яєчники. У більшості випадків після того, як стресові фактори будуть усунені, яєчники знову включаються в роботу.
  2. Порушення метаболізму. Найчастіше це розвиток метаболічного синдрому, що супроводжується збільшенням ваги. Причому, з перерозподілом жирової тканини за чоловічим типом, коли жир відкладається в області талії, живота та боків. Цей жир є метаболічно активним – виділяє безліч гормонів, які провокують запалення, порушення обміну вуглеводів та жирів, зміну роботи внутрішніх органів. В організмі, поряд з виключенням яєчників, може розвинутися інсулінорезистентність або навіть цукровий діабет, порушення обміну холестерину з результатом атеросклерозу.
  3. Неправильна робота ендокринних залоз. Порушення функції щитовидної залози, роботи надниркових залоз, підшлункової залози – все це також може впливати на функцію яєчників.

Насправді ми часто стикаємося з комплексом чинників, що у сукупності викликають виражені зміни у роботі репродуктивної системи.

Повторюся: щоб розібратися в ситуації, необхідно пройти повноцінне обстеження, виявити справжні причини, чому ваші яєчники не працюють і усунути їх. Так ви дасте можливість своїм яєчникам відпрацювати максимум і зможете насолоджуватися життям з власними гормонами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *